Merak , Rüyada Merak görmek


İlim ve sanatla ilgili olanlar için bilginin artmasına ve yeteneğin gelişmesine; kendisini ilgilendirmeyen konulara merak sarmak boş ilgi alanlarına yönelmeye yahut birinin dedikodu yapmasına delalet eder.Merak kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesle ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Merak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.
Eşelemek , Rüyada Eşelemek görmek Çöküntü , Rüyada Çöküntü görmek Yığmak , Rüyada Yığmak görmek Zorla almak , Rüyada Zorla almak görmek Yemek dolabı , Rüyada Yemek dolabı görmek Ev ve belli bazı yerlere girmek , Rüyada Ev ve belli bazı yerlere girmek görmek Yazma , Rüyada Yazma görmek Korkak , Rüyada Korkak görmek Buğday rengi , Rüyada Buğday rengi görmek Öd , Rüyada Öd görmek Orucu , Rüyada Orucu görmek Güler yüzlü , Rüyada Güler yüzlü görmek Hüseyin (r.a.) , Rüyada Hüseyin (r.a.) görmek Balık ağı , Rüyada Balık ağı görmek Suretıl saffat , Rüyada Suretıl saffat görmek Sidre-i minteha , Rüyada Sidre-i minteha görmek Zücaciyeci , Rüyada Zücaciyeci görmek Hindi , Rüyada Hindi görmek Özveri , Rüyada Özveri görmek Yeşillik , Rüyada Yeşillik görmek Sure 070 mearıc , Rüyada Sure 070 mearıc görmek Pamuk tohumu , Rüyada Pamuk tohumu görmek İmdat etmek , Rüyada İmdat etmek görmek Suç / suçlu , Rüyada Suç / suçlu görmek Çanak , Rüyada Çanak görmek Çakal , Rüyada Çakal görmek Kazmak , Rüyada Kazmak görmek Zikretmek , Rüyada Zikretmek görmek Seyyar satıcı , Rüyada Seyyar satıcı görmek Sene , Rüyada Sene görmek Buket , Rüyada Buket görmek Kur'a çekmek , Rüyada Kur'a çekmek görmek Varyete , Rüyada Varyete görmek İnilti , Rüyada İnilti görmek Sepet örücü , Rüyada Sepet örücü görmek Gece , Rüyada Gece görmek Başkan , Rüyada Başkan görmek Bez , Rüyada Bez görmek Ev bahçesi , Rüyada Ev bahçesi görmek Kesilmek , Rüyada Kesilmek görmek Umut , Rüyada Umut görmek Bıyık , Rüyada Bıyık görmek İbadet , Rüyada İbadet görmek Hilkatin değişmesi , Rüyada Hilkatin değişmesi görmek Dul , Rüyada Dul görmek Şuayb (a.s.) , Rüyada Şuayb (a.s.) görmek Pedikür , Rüyada Pedikür görmek Saf suresi , Rüyada Saf suresi görmek Salıp (hac) , Rüyada Salıp (hac) görmek Reisi cumhur , Rüyada Reisi cumhur görmek
1.) Rüyada İnnalillahi ve inna ileyhi raciun demek görmek
2.) Rüyada Musallaêtaşı görmek
3.) Rüyada İlanı aşk görmek
4.) Rüyada İğrenmek görmek
5.) Rüyada Ulumak görmek
6.) Rüyada Memleket görmek
7.) Rüyada Arkadaş görmek
8.) Rüyada Arsa görmek
9.) Rüyada Arı beyi görmek
10.) Rüyada Yunus balığı görmek
11.) Rüyada Fiyonk görmek
12.) Rüyada Arzu görmek
13.) Rüyada Arma görmek
14.) Rüyada Arpa görmek
15.) Rüyada Armut ağacı görmek
16.) Rüyada Armonik görmek
17.) Rüyada Paten görmek
18.) Rüyada Ekin biçmek görmek